CO SIĘ DZIEJE?

art+bits festival 2015

art+bits to międzynarodowy festiwal prezentujący zjawiska z pogranicza sztuki, designu i technologii. Wydarzenie skupia polskich i zagranicznych twórców i badaczy, pracujących w obszarze nowych mediów, działań w sieci i eksperymentów technologicznych. Uczestnicy festiwalu mogą wziąć udział w wystawach, warsztatach, prelekcjach i pokazach audiowizualnych.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, festiwal uświetni obchody 150 rocznicy nadania praw miejskich Katowicom. Większość wydarzeń odbędzie się w nowej siedzibie Akademii Sztuk Pięknych, powstałej z myślą o multimedialnych przedsięwzięciach na duża skalę.

Osią festiwalu pozostaje niezmiennie wystawa prac z obszaru nowych mediów prezentowana w przestrzeni galerii Rondo Sztuki. Uzupełniają ją liczne wydarzenia  z udziałem specjalnie zaproszonych gości – wśród nich:  inspirujące wykłady i prezentacje podzielone na bloki tematyczne, panel dyskusyjny dotyczący historii sztuki nowych mediów, warsztaty, będące świetną okazją do eksperymentów ze sztuką i technologią pod okiem doświadczonych mentorów. W nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych zaprezentowane zostaną najlepsze prace dyplomowe z obszaru nowych mediów powstałe na uczelniach artystycznych w całej Polsce.

Dodatkową atrakcją będzie perfomance audiowizualny oraz afterparty przygotowane przez Biuro Dźwięku Katowice. Trzy festiwalowe dni wypełnią ponadto pokazy animacji, prac video i dokumentacji wybranych projektów.

Program: http://bit.ly/artbits

Chciałabyś/chciałbyś przedstawić swój projekt podczas festiwalu? Sprawdź http://artbits.pl/zaprezentuj-sie/

Zapisz się do
newslettera

Nie pozwól, aby coś Ci umknęło, zapisz się do newslettera i otrzymuj wszystkie smaczki ze świata kreatywnego na swoją skrzynkę pocztową.


Email marketing software powered by FreshMail