CO SIĘ DZIEJE?

REGIOFUN – 6. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych

„Regiofun przeszedł długą drogę (…) przez pięć lat festiwalowi udało się zbudować mocne fundamenty zaufania do swojego programu. Kto bywa na nim co roku, ten wie, że na pokazy można wybierać się właściwie w ciemno, trudno trafić na naprawdę słabą pozycję. Imprezę coraz bardziej docenia filmowa branża, do której adresowana jest duża część programu (…). Świadczy o tym już sam fakt, że branża zjeżdża do Katowic coraz liczniej.”
[„Gazeta Wyborcza”, 13.10.2014]

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN jako jedyny w Europie nagradza producentów filmów, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast. Od 2009 roku festiwal organizowany jest w Katowicach przez Instytucję Filmową SILESIA FILM.

Przez sześć październikowych dni prezentowane są najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata, które nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie nowoczesny sposób ich finansowania. Spośród tysięcy tytułów starannie wybierane są obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Jury konkursowe przyznaje nagrody producentom w dwóch kategoriach: pełnego metrażu oraz krótkiego metrażu. Swoją nagrodą producenta honoruje również publiczność. REGIOFUN to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata.

Harmonogram festiwalu dostępny jest tutaj, profil na Facebooku znajdziecie tu. Zapraszamy!

Zapisz się do
newslettera

Nie pozwól, aby coś Ci umknęło, zapisz się do newslettera i otrzymuj wszystkie smaczki ze świata kreatywnego na swoją skrzynkę pocztową.


Email marketing software powered by FreshMail